15.1.09

iPhone

1. Mam fajną fotkę, włącz bluetooth, to ci ją prześlę!

iPhone ma wprawdzie wbudowany bluetooth, ale nie można nim przesyłać plików na inny telefon. Służy tylko do zestawu słuchawkowego.

2. W takim razie prześlę ci tę fotkę MMS-em. Jaki masz numer?

iPhone 3G nie ma funkcji Obsługi MMS.

3. Wyślę ci fajny, sprośny SMS, jaki dostałem od poznanej laski, ale proszę – zaraz jak go przeczytasz, wykasuj! Obiecujesz?

iPhone 3G nie ma opcji pojedynczego kasowania wiadomości. Użytkownik albo kasuje wszystkie wiadomości albo wcale.

4. Mam fajne dzwonki mp3 na różne okazje. Jak będziesz w domu, przerzucisz je sobie kablem i ustawisz – jak dzwoni twoja dziewczyna, dla wiadomości SMS…

iPhone 3G nie pozwala ustawić mp3 jako dzwonka. Ma wgrane 20 dzwonków i tylko je można sobie ustawić, bo klient w Polsce nie ma możliwości, aby kupić kolejne w sklepie iTunes.

5. Jak będziesz w domu, coś ci wyślę SMS-em. Tylko nie pokazuj żonie, bo pomyśli, że ją zdradzasz.

iPhone 3G otrzymaną wiadomość wyświetla od razu całą na pulpicie bez pytania się o pozwolenie. Nie można tego wyłączyć, zatem lepiej nie zostawiać go na stole, bo nigdy nie wiadomo.

6. Fajny ten Internet w telefonie. Zapisz te pliki wideo z tej strony, zanim je usuną.

iPhone 3G nie pozwala zapisać innych plików z Internetu jak tylko zdjęcia.

7. Pokażę ci fajne stronki z animacjami i grami. Możesz w nie się bawić używając tylko przeglądarki!

iPhone 3G ma przeglądarkę Safari, ale nie pozwala ona na oglądacie stron zbudowanych w oparciu o Javę czy Flash. Wyskakuje błąd.

8. Zobacz! Sfilmuj to dla mnie, albo chociaż zrób zdjęcie ze zbliżeniem! Twój telefon taki wypas, pewnie ma dobry aparat!

iPhone 3G ma wbudowany 2-megapikselowy aparat bez zoomu optycznego oraz cyfrowego i nie ma lampy błyskowej. Nie pozwala również kręcić filmów.

9. Dzisiaj dzwoniłem do ciebie. Jak to do ciebie nie dzwoniłem? Pokaż swoje połączenia przychodzące! O, widzisz, jestem?… Jak to ty do mnie? Przecież to ja do ciebie dzwoniłem!

iPhone 3G pokazuje wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące razem w jednej liście. Trzeba głęboko wejść w opcje każdego połączenia, aby przekonać się, jaki ono miało charakter.

10. Chwaliłeś się, że twój telefon ma nawigację. Włącz ją, zobaczymy jak działa!

iPhone 3G ma wprawdzie nawigację, ale bez wgranych map i wszystkie pobiera z Internetu. Zatem jeżeli wasz kolega nie posiada akurat wykupionego pakietu internetowego z dużym limitem, nie będzie chciał jej włączyć.

11. Mogę się trochę dłużej pobawić twoim telefonem?

iPhone 3G ma baterię, która przy stałym wykorzystywaniu jego funkcji, wymaga ładowania ok. raz na półtorej godziny, szczególnie jeżeli oglądamy filmy lub używamy nawigacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz